Gry różnego typu są coraz bardziej docenianym narzędziem szkoleniowym – świetnie uzupełniają wiedzę teoretyczną o praktykę w jej zastosowaniu. Początkowo stosowano dostępne na rynku gry planszowe, adaptując je do potrzeb szkolenia, potem zaczęto tworzyć gry dostosowane do konkretnych zagadnień.
Dobrze skonstruowana gra planszowa czy karciana to – prócz walorów edukacyjnych – mocna karta przetargowa na polu reklamy i marketingu. Stanowi świetne narzędzie promocji regionu, może być też ciekawym i niebanalnym upominkiem dla VIPów.

Dzięki możliwości stworzenia autorskiej gry szkoleniowej jej poziom, treść i reguły mogą być w pełni dostosowane do potrzeb grupy docelowej.

Doskonałym przykładem rozwiązania łączącego w sobie aspekt edukacyjny i marketingowy jest stworzona przez Far Beyond Business Oświęcim – Gra Planszowa. W rozgrywce brać udział może do czterech graczy – wcielają się oni we właścicieli biur turystycznych ulokowanych na terenie Oświęcimia. Celem gry jest zdobycie dominującej pozycji na rynku usług turystycznych. Gracze prowadząc biura turystyczne rywalizują między sobą o turystów odwiedzających Oświęcim poprzez tworzenie jak najbardziej atrakcyjnych i dopasowanych do potrzeb turystów ofert. Rozgrywka jest dynamiczna, kładzie naciska na ekonomię, dobrą strategię i dopasowanie oferty pod konkretną grupę turystów.

Inną formą prócz gry planszowej może być:
Gra karciana – Talia kart licząca 56 kart z istotnymi postaciami i miejscami, dopasowanymi do celu gry.

Gra karciana typu Piotruś – skierowana bardziej do młodszych, talia zawiera 25 kart z 12 postaciami + kartę Piotruś.

Gra planszowa typu euro business
Gra taka stanowi szczególnie interesującą rozrywkę dla młodzieży i dorosłych – sama w sobie rozwija żyłkę handlową i dalekowzroczność w interesach, bez potrzeby angażowania dodatkowego elementu edukacyjnego.

Gra tupu quiz
Gra karciana, w której jeden gracz odczytuje z karty finał historii, a pozostali gracze starają się odgadnąć dokładny jej przebieg zadając pytania. Gra kładzie nacisk na pomysłowość i kreatywność. Polega na odgadywaniu prawdziwych historii (opartych na wydarzeniach rzeczywistych lub legendach i podaniach) ujętych w żartobliwy sposób.

Gra współtworzona przez Państwa!
Gra którą stworzymy razem z Państwem! Niezależnie od stopnia trudności znajdziemy optymalne rozwiązania, dostosowane do Państwa potrzeb i oczekiwań. Pomysł przekształcimy w gotowy produkt: od koncepcji do realizacji.
Oferujemy pomoc przy kreacji produktu – możemy opracować grę wg podanych założeń. Jeżeli pomysł już istnieje, pomożemy go dopracować i przygotować grę do wydania. Nasze doświadczone biuro graficzne może objąć opieką Państwa projekt, zarówno pod kątem artystycznym jak i technicznym.Proces tworzenia gry jest złożony i wieloetapowy, wymaga poświęcenia znacznych nakładów czasu i pracy.

Przykładowy cykl tworzenia gry przedstawia się następująco:
Etap koncepcyjny – wykreowanie pomysłu na grę, jej mechaniki i sposobu rozgrywki. Jeśli gra ma dodatkowo promować region, etap ten obejmuje kompletny reaserch oraz opracowanie wstępu, mającego nakreślić i przybliżyć warunki regionu bądź jego historię (do 3 tygodni).

Etap testów – najważniejszy ze wszystkich etapów. Testujemy koncepcję gry na wstępnej makiecie gry, sprawdzamy co dobrze funkcjonuje, a co należy udoskonalić i sporządzamy dokładną instrukcję. Testujemy, testujemy i testujemy. Do udziału w tym etapie zachęcamy również osoby, dla których gra powstaje! (nawet do 3 miesięcy)

Etap post-testów – przygotowujemy grywalną makietę gry w skali 1:1 z wszystkimi jej elementami (do 14 dni).
Przygotowanie do produkcji – stworzenie gotowych elementów gry takich jak pionki, karty i plansza. To jest czas na ostateczne korekty w grze (do miesiąca).

Produkcja gry – wydruk, złożenie elementów w całość i spakowanie gotowej gry (do 14 dni).